Наразі все більшу популярність у домобудівництві набуває каркасна технологія. Свого часу вона завоювала беззмінне лідерство на Заході і тепер стрімкими кроками посилює позиції в Україні. Каркасна технологія домобудівництва достатньо проста і практична. Простота – лише одна з переваг каркасної технології домобудівництва.

Завод ЕкоДім виробляє будинки, використовуючи також каркасну технологію будівництва. Вона містить ряд відмінних рис, які роблять її по-своєму унікальною і високотехнологічною.

Переваги каркасної технології

  1. Енергоефективність. Коефіцієнт опору теплопередачі R = 3,62 м2 К/Вт (товщина 150 мм), R = 5 м2 К/Вт (товщина 200 мм) за нормою не менше 3,2 м2 К/Вт, що дозволяє підвищити енергоефективність будинку і на 50% зменшити витрати на опалення.
  2. Екологічність. Панелі будинку виготовлені з екологічно чистих матеріалів: деревина хвойних порід 2 сорту, гіпсова плита, базальтовий утеплювач, OSB плита, які відповідають стандарту Е1.
  3. Швидкість будівництва. Панелі будинку виготовляються на німецькому обладнанні WEINMANN, яке дозволяє локалізувати більшість будівельних процесів на виробництві. З виробництва на будівельний майданчик доставляються готові панелі з встановленими вікнами, дверима, частково прокладеними комунікаціями і обшиті гіпсокартонними плитами. Кроквяні системи і перекриття виробляються за американською технологією MiTek c використанням металевих зубчастих пластин. Покрівельна система виробляється в заводських умовах, що гарантує якість і швидкість монтажу будинку. Завдяки каркасних технологіям будинки заводу ЕкоДім зводяться дуже швидко, буквально за один місяць.
  4. Міцність. Каркасно-панельні будинки проектуються в сучасних програмних комплексах CADWARK, MiTek з урахуванням всіх нормативних навантажень, що діють на будівлю. Каркасні конструкції мають високу сейсмостійкість і витримують землетрус магнітудою 7,5 одиниць (12 балів).
  5. Вогнестійкість. За результатами випробувань облицьована гіпсокартонними плитами панель має ступінь вогнестійкості REI-60, що відповідає третьому ступеню вогнестійкості будівлі.
  6. Широта дизайнерських рішень. Як у зовнішньому, так і у внутрішньому оздобленні будинку Ви можете втілити будь-які ідеї, оскільки застосовувані матеріали дозволять зробити це повною мірою. Спеціалісти нашого заводу ЕкоДім допоможуть підібрати найбільш оптимальне рішення для їх реалізації.

У конструктив каркасної технології входять решітчасті балки перекриття: тип  –  ферма з паралельними поясами. Дані балки мають високу несучу здатність і надають можливість перекривати великі прогони без проміжних опор, не обмежуючи планувальних рішень. Також у конструктив входить система кроквяних ферм, конструкції яких дозволяють перекривати прогони до 30 метрів без проміжних опор. Такі кроквяні ферми можуть бути застосовані при проектуванні і будівництві промислових будівель (ангари, склади, магазини, тощо).

Каркас дерев’яного будинку є надійною основою споруди. Традиційно він складається з бруса хвойних порід товщиною 40-50 мм і шириною 140 мм, який встановлюється з кроком 400 м,  і горизонтальних обв’язок. Дотримання даних пропорцій дозволяє зробити основу будинку максимально міцною.

Далі, один за одним на каркас дерев’яного будинку нарощуються шари, які забезпечать комфортність проживання і гарантуватимуть безпеку будинку від зовнішніх впливів. Зовнішня частина каркаса будинку обшивається ОСБ або цементно-стружковою плитою, а також покривається гідро- і вітрозахисною плівкою. Її особливістю є мембранна структура, яка з зовнішньої сторони захищає будинок від проникнення вологи та вітру, і в той же час дозволяє вийти назовні парам вологи, що з’являються всередині будинку. Дана властивість супердифузійної мембрани дозволяє зберегти каркас дерев’яного будинку сухим протягом усього терміну експлуатації. Подальше оздоблення стін будинку здійснюється відповідно до власних уподобань і побажань замовника.

Що стосується внутрішньої обшивки каркасного дерев’яного будинку, то основна увага приділяється утепленню конструкції. Між балками дерев’яного каркаса укладається шар якісного сучасного утеплювача, який зверху герметично закривається пароізоляційними плівками. Дана технологія є ще одним ступенем захисту каркаса дерев’яного будинку і утеплювача від негативного впливу вологи зсередини. Звертаємо увагу, що цей етап роботи повинен виконуватися також максимально якісно і з використанням хороших сучасних матеріалів. В іншому випадку замовник ризикує істотно знизити теплові характеристики будинку, адже збільшення вологості утеплювача всього на 1% спричиняє зменшення його теплоізоляційних якостей на 30%. Дім, побудований за каркасною технологією, дуже добре зберігає тепло; знижуються теплові втрати і витрати на опалення.

Завод ЕкоДім більше 12 років займається виробництвом і будівництвом каркасних дерев’яних будинків. За ці роки було враховано багатий світовий досвід будівництва каркасних дерев’яних будинків, вдосконалені свої напрацювання у виробництві.

Ідеальний будинок побудувати просто. Головне – довіритися спеціалістам, які докладуть максимум зусиль, щоб ідеї стали реальністю.

Ми пишаємося своїми роботами і хочемо, щоб Ваш майбутній будинок також став частиною нашої гордості. Давайте разом втілювати мрії в реальність.