Проектування каркасних будинків

Проектування – це перший і найважливіший етап у будівництві дерев’яних каркасних будинків, на стадії якого розробляється ідея майбутнього будинку, його зовнішній вигляд, зручність, функціональність і багато іншого. Надалі запорукою якості на етапі виробництва і зведення буде професіоналізм монтажної бригади та чітке слідування складальним кресленням.

Завдяки компетентності спеціалістів заводу ЕкоДім і застосуванню сучасного програмного забезпечення MiTek і CADWORK можна реалізувати архітектурну ідею будь-якої складності. Намалюйте на аркуші паперу, опишіть словами або знайдіть в інтернеті, журналі, каталозі відповідний проект будинку, а архітектори заводу ЕкоДім адаптують його під каркасно-панельну технологію з урахуванням Ваших вимог і геометрії ділянки.

Домобудівництво – це реалізація мрії людини. Перший крок до її реалізації – створення проекту будинку. Перш ніж розпочати проектування каркасних швидко споруджуваних будинків, необхідно визначитися з вибором проекту: індивідуальний чи типовий.

В індивідуальному проекті повністю враховуються побажання і вподобання клієнта щодо дизайну, планування і екстер’єру майбутнього будинку.

Типовий проект – будь-який проект на нашому сайті, вимагає мінімальних змін. Перевага його полягає в тому, що у Замовника є можливість подивитися на реально побудований будинок і визначитися з вибором.

Проект будинку – це пакет документів, який містить необхідну інформацію про домобудівництво. Будь-який проект складається з двох частин: архітектурної та конструкційної.

Архітектурне проектування – це творчий процес, що втілює в собі ідею майбутнього будинку, його зовнішній вигляд і планування. Ця частина включає в себе загальний план будівлі і фасад.

Конструкційний проект – насамперед, точний розрахунок усіх вузлів конструкції будинку із застосуванням новітніх будівельних технологій і матеріалів. Від того, наскільки точно розроблена ця частина проектування, залежить надійність, довговічність і функціональність будинку.

 

Конструктори заводу ЕкоДім проектують каркасно-панельні будинки в програмі Сadwork і WoodEngine у зв’язці з MiTek20/20, що дозволяє виконувати в найкоротші терміни розрахунки на міцність, робочі креслення, специфікації за матеріалами.

Проект будинку повинен обов’язково враховувати місцерозташування передбачуваного будівництва: рельєф місцевості, вид ґрунту, кліматичні умови, глибину залягання ґрунтових вод, тип даху, фасад, фундамент, розташування вікон і дверей, освітлення сонячним світлом, що є важливим фактором мікроклімату в будинку.

Початкова стадія проектування – оформлення ідеї, що дозволяє наочно уявити зовнішній вигляд майбутнього будинку, його стилістику, розташування на ділянці. Визначити загальну площу будинку, поверховість, склад приміщень, їх функціональні зв’язки, приблизне планування і типи обробки. Ескізний проект – частина архітектурного проекту, він призначений для напрацювання комплексного рішення будівельних, архітектурно-художніх і функціональних завдань проектованого об’єкта і необхідний для отримання погодження на домобудівництво в органах управління архітектурою і будівництвом.

Після створення ескізного проекту Ви отримаєте кошторис на будівництво дому і основу для розробки конструкторської документації. Вартість може змінюватися в процесі проектування, це викликано тим, що Замовник може самостійно вибирати склад виготовлених стін, панелей перекриття, варіанти обробки, якість використовуваних матеріалів і обсяги виконуваних робіт.

Проектування ферм покрівлі та перекриття

На жаль, в Україні існує традиція кроквяна система будинку створюється «на око» і має безліч недоліків, починаючи від значних перевитрат матеріалу та поганої геометрії кроквяної системи і закінчуючи конструктивними дефектами, відсутністю конструкторського розрахунку.

Завод каркасно-панельного дерев’яного домобудівництва ЕкоДім пропонує Вам максимально технологічне вирішення проблеми – проектування і виготовлення кроквяної системи в заводських умовах за розрахованим з математичною точністю проектом у програмному комплексі MiTek.

Використання сучасної унікальної програми MiTek дозволяє розрахувати з високою точністю несучі дерев’яні ферми покрівлі та перекриття, забезпечуючи високу якість і надійність у виготовленні кроквяних систем.

Зі створених за допомогою MiTek дерев’яних ферм зводяться дахи будь-якого типу, горищні приміщення, мансарди, великопрогонові конструкції, промислові будівлі.

Необхідні дані для розрахунку конструкцій

Для конструкцій дахів *

Ескізний проект у складі:

1.     План верхнього поверху (схема з розмірами)

2.     План покрівлі (схема з розмірами + кути нахилу даху + звиси і виноси покрівлі)

3.     План горища (схема з розмірами)

4.     Фасади з відмітками висот (4 проекції)

5.     Розрізи з відмітками (поздовжній, поперечний і перетину)

Додаткові дані:

1.     Матеріал покриття даху (склад покрівлі або “прапорець-виноска” по покрівлі)

2.     Матеріал стін + їх товщина

3.     Місця розташування димових і вентиляційних каналів, інших шахт

Для балок підлоги та перекриттів*

Ескізний проект у складі:

  1. Плани всіх поверхів
  2. Прив’язка стін, а також технологічних, віконних і дверних прорізів до осей (стін) будівлі
  3. Розрізи з відмітками (поздовжній, поперечний і перетину)
  4. Місця розташування димових і вентиляційних каналів, інших шахт

Додаткові дані:

  1. Склад підлоги по поверхах (матеріал або «прапорець-виноска»)
  2. Функціональне призначення приміщень або експлікація приміщень
  3. Розташування та тип сантехнічного обладнання та інших точкових навантажень
  4. Матеріал зовнішніх і внутрішніх стін, товщина зовнішніх і внутрішніх стін

Розрахунки проводяться на підставі діючих норм:

СНиП ІІ-25-80 «Деревянные конструкции»

СНиП 3. 03.01-87 «Несущие и ограждающие конструкции»

СНиП 3.04.01-87 «Изоляционные и отделочные покрытия»

ДБН В. 1.2 -2 : 2006 «Навантаження і впливи»

ДБН.В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека об`єктів будівництва»

ДБН В. 2. 2 -15-2005 «Житлові будинки. Основні положення»

ДБН В. 2. 2-9 – 99 «Громадські будівлі та споруди. Основні положення»

ДБН В. 1.1–5–2000 «Будинки і споруди на підроблюваних територіях і просідаючих грунтах» ч. І та ІІ

ДБН В. 2. 6 – 14 – 95 «Покриття будинків і споруд»

ДБН В. 1. 1 -12:2006 «Будівництво у сейсмічних районах України»

ГОСТ 11047-90 «Детали и изделия деревянные для малоэтажных жилых и общественных зданий. Технические условия»

ГОСТ 9685 – 61* «Заготовки из древесины хвойных пород. Технические условия»

ГОСТ 8486 – 86 «Пиломатериалы хвойных пород»

ГОСТ 6564 – 84 «Пиломатериалы и заготовки. Правила приемки, методы контроля, маркировка и транспортировка»