Виконання будівельних робіт за сучасними стандартами ґрунтується на якісному проектуванні. При проектуванні складних конструкцій цю задачу вирішує професійне програмне забезпечення.

Завод ЕкоДім при проектуванні і розрахунку дерев’яних конструкцій використовує програмний комплекс MiTek і CADWORK.

MiTek – програмний комплекс, розроблений для проектування і розрахунку каркасних будинків, включаючи дерев’яні ферми покрівлі та перекриття. Програма створена в США компанією «Mitek Industries», на даний момент передовою в сфері проектування дерев’яних каркасних споруд.

Особливості та переваги кроквяних систем, які спроектовані за допомогою програмного комплексу MiTek:

 • висока точність розрахунку конструкції: при проектуванні використовуються передові комп’ютерні технології, зокрема програмний комплекс MiTek20/20. Завдяки цьому досягається ідеальна точність конструктивних елементів, висока надійність і міцність кожного вузла і конструкції покрівлі в цілому, чого неможливо досягнути у звичайних умовах проектування і створення ферм. Максимальна відповідність готових виробів проекту, точність, доведена до міліметра – це характеристики конструкцій, спроектованих і виготовлених за допомогою системи MiTek. Надзвичайно важливий фактор – повністю відпадає необхідність значно трудомісткої і довготривалої підгонки готових конструкцій на будмайданчику.
 • скорочення термінів, як проектування, так і виготовлення конструкцій у порівнянні з традиційними методами. Наприклад, для заміського будинку середньої площі проектування системи крокв займе близько 3-4 годин, а сам процес вироблення готової продукції – близько однієї доби, що дуже швидко, а за умови переваги заводських кроквяних конструкцій за якістю і надійністю, ще й вигідніше.
 • облік усіх навантажень і автоматичний підбір перерізу деревини розмірів металевих зубчастих пластин (МЗП) під час розрахунку статики ферми;
 • повний доступ до результатів розрахунку сили, моменту, деформації в елементах і вузлах конструкції;
 • візуалізація покрівлі 3D;
 • вагомий плюс: є можливість проектувати і виготовляти кроквяні системи (ферми покрівлі) великих прогонів: до 30 метрів і більше. Такі великопрогонові конструкції виробляють окремими вузлами, які монтуються в єдину конструкцію вже після їх доставки на місце будівництва;
 • автоматичний прорахунок вартості ферм і матеріалів;
 • створення ферм довільної форми і будь-яких типів складності;
 • низька матеріаломісткість. За рахунок точного обчислення і підбору перерізів програма дозволяє зекономити до 40% матеріалів;
 • можливість експорту-імпорту даних в інші програми:
 • експорт-імпорт у графічні програми для прискорення побудови плану покрівлі та створення монтажних креслень;
 • висновок даних для складання кошторису в Excel і результату статичного розрахунку ферм у Word.

Сadwork – професійний набір програм для будівництва дерев’яних споруд, створений швейцарською компанією «Cadwork Corp» у середині 80-х років. Комплекс активно розвивається і вдосконалюється більше 30 років. Програма представляє собою систему для автоматизованого проектування з підтримкою всього процесу розробки конструкцій – починаючи від підготовки ескізів і закінчуючи управлінням виробництвом.

Основні переваги застосування Сadwork при проектуванні:

 • максимальна точність при проектуванні;
 • можливість розробки споруд будь-якої складності;
 • повна підтримка всього циклу виробництва (проектування – виробництво – будівництво).

Програма MiTek20/20 дозволяє повністю забезпечити завод ЕкоДім, що займається виготовленням дерев’яних каркасно-панельних будинків, усім необхідним: від розрахунку конструкції до підготовки проектної і монтажної документації. Сadwork, WoodEngine дозволяє створити проект, робочі креслення, отримати таблиці специфікацій і деталювання, а також експортувати деталі для обладнання з ЧПУ більшості провідних світових виробників. Програма дозволяє збільшити ефективність роботи конструктора, використовуючи всі переваги інструментів для проектування в 3D. Також програма підтримує стандартний формат файлів AutoCAD dxf, dwg, що є основним у середовищі конструкторів і архітекторів для обміну даними.